Майстер-клас з писанкарства Великоднє диво – писанка”

Українські писанки здавна писали тільки жінки. Бралися до розпису вони вночі, коли всі у хаті лягали спати. Обов’язково чисто вбрані, вони на самоті із примовляннями і піснями працювали з яйцем, надаючи йому сакрального значення.
У кожен нанесений символ закодовували певний зміст.
Напередодні світлого Христового Воскресіння у Грозинецькому ліцеї Топорівської сільської ради відбувся майстер-клас із писанкарства.
До нашого закладу було запрошено народну майстриню, збирачку сакрального мистецтва, жительку с.Топорівці Наталію Миколаївну Суруджій. Писанкарка розповіла, про магічну та оберегову силу орнаменту писанки , яка несе в собі прадавні символи світорозуміння і природи.
Адміністрація Грозинецького ліцею та всі присутні на майстер-класі, щиро дякуємо Наталії Миколаївні за повчальну,цікаву зустріч, набуті навики мистецтва розпису, адже саме у цей час, потрібно відроджувати культуру українського народу!

Весна приносить із собою і багато свят, але найвеличніше з них для кожної людини є світле Воскресіння Христове. Ніхто не лишається байдужим до цього свята, кожен господар і господиня стараються як найкраще підготуватись до святкування. З цим пов’язано багато звичаїв та традицій.
Однією з таких традицій є виготовлення писанок, якими на свято Пасхи прикрашають кошики, коли ідуть до церкви, ці розмальовані яєчка дарують один одному, бажаючи миру, здоров’я та щастя.
Цьогоріч середня група Грозинецького ліцею разом з вихователькою Грижак Яною Іванівною, вирішила не залишатися осторонь цих звичаїв та традицій і тому із великим задоволенням розмальовували писанки. Творчий майстер – клас дошкільнятам провела Продан Віта Борисівна, вчителька трудового навчання. Вона ознайомила дітлахів з історією та різними техніками розмальовки яєчка. Вмілі руки майстрині виводили красиві орнаменти, так що кожен захотів виготовити таку красу.
Дошкільнята розмалювали яєчка в техніці “крапанка”, а потім зафарбовували їх у різні кольори. Результат перевищив очікування: надзвичайно щасливі діти, красиві роботи та радісні емоції які переповнювали кожного, хто брав участь у цьому майстер – класі.