Бібліотека

Бібліотекар

Мойсова Валентина Василівна

Шкільна бібліотека стала місцем зустрічі мелодії і поезії.Так народжується пісня…

«МАВКА. ЛІСОВА ПІСНЯ». ОФІЦІЙНИЙ ТРЕЙЛЕР

НОВИЙ ВИПУСК «PRO: ЧИТАТИ» ЗНАЙОМИТЬ З НАРИСАМИ ПРО КУЛЬТУРУ ДОРАДЯНСЬКОЇ БУКОВИНИ

Книга нарисів Кузьми Демочка «Мистецька Буковина» – одна з тих, яка покликана до спілкування з читачем, якому цікава культура Буковини. Яку роль мали музичні салони на формування мистецьких смаків міщан? Коли зародилася «Буковинська театральна весна» і чому «театральна» мрія Ольги Кобилянської здійснилася і не здійснилася одночасно?

А ще музичні традиції Цецино, Садгори, Вашківців.. Цікаво? Тоді ласкаво просимо до перегляду. Автори відео – Автори відео: Іванна Стеф’юк – кандидатка філології, письменниця, кураторка етнографічного проекту “Спадщина” Буковинського центру культури і мистецтва та Микола Глібіщук – завідувач відділу комунікаційних технологій та інформаційно-технічного забезпечення, технічний редактор проекту.
 
 
6 сучасних українських анімацій про зимові свята від Миколая до Йордану
Верховна Рада підтримала законопроєкт №5465 про підручники у другому читанні!
Проблема підручників не вичерпується порадами лікувати рак содою і вдягати спідницю до п’ят, щоб уникнути зґвалтування. У робочому зошиті “Людина і світ” для 4 класу є розповіді про російську антарктичну станцію “Восток” — замість української антарктичної станції “Академік Вернадський”. На громадян якої країни це розраховано?
У зовсім нових підручниках для 8 класу — виданих 2021 року — теж багато “цікавого”. Підручник з української мови (Авраменко, Борисюк, Почтаренко) переказує затяганий фейк про конкурс милозвучності мов, призове місце на якому зайняла — українська мова. Спростування можна знайти, наприклад, на каналі Твоя підпільна гуманітарка.
У підручнику з мистецтва (Гайдамака) розділ про мистецтво Візантії та Київської Русі ілюструє собор Олександра Невського у Софії, збудований 1904-1912 роках. Це неовізантійський стиль, в підручнику не уточнено, що на ілюстрації будівля з ХХ століття. А потім ми дивуємося, звідки беруться новобудови з рюшами й вензелями “під старовину”.
У підручнику з біології (Соболь) пов’язують індивідуальні особливості людини з її групою крові. Розповідають, що люди з першою групою — “прагнуть завжди бути лідером”, але “ревниві, метушливі, надмірно амбітні”. Люди з другою групою крові “люблять гармонію, спокій і порядок”, але “вперті і не вміють розслаблятися”. Третя група крові в “індивідуалістів”, а четверта — у “тактових людей, що вміють розважати”, але можуть бути “дуже різкими”. Шикарно. Лишилося додати гороскопи та поради, як заряджати воду з телеекранів, і можна готувати нове покоління лікарів.
Таких “скарбів” в українських підручниках закопано безліч. Все це інформаційне сміття роками забивало дітям голову.
Законопроєкт №5465 створено, щоб докорінно змінити ситуацію. Як саме?
Законодавчо буде закріплено, що підручники мають ґрунтуватися на наукових даних, не містити дискримінаційні висловлювання, а при їхньому написанні заборонено порушувати принципи академічної доброчесності.
Для батьків та вчителів з’явиться можливість скаржитися на погану якість навчальних матеріалів — до Міносвіти. Якщо скарги виявляться обґрунтованими — підручник заборонять використовувати у школі.
Також усі шкільні підручники матимуть цифровий інтерактивний додаток — щоб усі учні могли скористатися перевагами цифрових технологій в освіті. Це допоможе, наприклад, краще втримувати увагу дітей під час навчання.
Тепер Міносвіти та підпорядковані йому установи мають розробити механізми — для реалізації закону. Судячи з бурхливих дебатів під час обговорення деяких норм — зробити це буде непросто. Але я впевнена, що активна спільнота батьків, учнів, освітян та видавців радо допоможе чиновникам — зробити підручники кращими. І я також — завжди готова допомогти.
Всі наші проблеми, всі перемоги й поразки починаються з освіти. А без якісних підручників — хорошої освіти не здобудеш.

Друзі! Погода зараз така, що так і хочеться згадати про чудову зимову пісню від ВІА Смерічка з далекого 1967 року))…….

КНИГА ПРО ЯРЕМЧУКА «Незрівнянний світ краси»
Хто такий Святий Миколай?

10 затишних віршиків

10 українських колядок

Серця голос