- Паспорт безпеки
- Алгоритм дій при сигналі: “Повітряна тривога”
- Алгоритм дій вчителя при сигналі: “Повітряна тривога”
- Алгоритм дій місцевої влади щодо забезпечення укриття
- Дії у надзвичайних ситуаціях
- Безпека дітей під час навчання
- Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу
- Попередження та евакуація учасників освітнього процесу:
Презентація 1 | Презентація 2 | Презентація 3 | Брошура
Клас безпеки
“Клас безпеки” — це всеукраїнський проект, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування в учнів навичок надання домедичної допомоги. Проект реалізує Міністерство освіти на виконання доручення прем’єр-міністра України щодо створення безпечних умов для учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану.
У школах Топорівської громади триває створення “Класів безпеки”. Така спеціалізована кімната з’явилась і у Грозинецькому ліцеї Топорівської сільської ради. У приміщенні є необхідне обладнання і навчальні матеріали. Обладнання класу безпеки відповідає Санітарному регламенту для закладів загальної середньої освіти.
При оснащенні класу безпеки враховували можливість залучення до занять осіб з особливими освітніми потребами.
Облаштування класу безпеки відповідає рекомендаціям Міністерства освіти та науки України.
Клас розділений на кілька навчальних зон:
- зона перегляду відеоуроків та презентацій;
- зона пожежної безпеки;
- зона мінної безпеки;
- зона домедичної допомоги;
- ігрова зона;
- зона психологічного розвантаження;
Розташування усіх цих зон, а також меблів у приміщенні, є зручним і логічним. Також клас безпеки обладнаний муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти різних вікових груп зможуть і в теорії, і на практиці навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги. Для молодших школярів створений ігровий куточок, а учні всіх вікових категорій матимуть можливість побачити наочні докази злочинної військової діяльності рашистів на нашій землі.
⠀Перші уроки безпеки для ліцеїстів в різних формах провели адміністрація закладу, працівники ДСНС, класні керівники, медсестри. Найважливіше завдання кожного педагога у воєнний час – навчити дитину уникати небезпечної ситуації та вміти правильно поводитись у випадку її виникнення. ⠀