Вишиванка- духовна броня України!
Україна – Броня світу!

2006 року в Україні було запроваджено особливе свято – День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України та поза її межами.
Дата завжди припадає на третій четвер травня, та об’єднує навколо себе всіх українців, покликана зберегти наші традиції, які ми передаємо з покоління в покоління.
Особливе значення День вишиванки має саме цього року. Сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишиванка є духовною бронею українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне – перемоги. Саме тому, гордо одягніть вишиванку в цей день, щоб показати нашу нескореність та любов до життя та нашої неньки України цілому світові.