Писанка надії з Буковини, Писанка перемоги

Грозинецький ліцей продовжує творити добрі справи…
Вже стало традицією у Великодній тиждень, проводити на базі нашого ліцею майстер-клас з писанкарства та випікання пасок.
В кожнім місті чи селі на Великдень головна на столі ПАСКА- символ Царства небесного та Воскресіння, хліб вічного життя, яким став для людей Ісус Христос.
З давніх-давен ПИСАНКА була символом весняного відродження природи, зародженням життя, символом сонця, тепла та вічності.

Тож, сьогоднішній майстер-клас у Грозинецькому ліцеї був особливим. Адже, крім вчителів, до нього приєдналися гості з різних куточків України, які тимчасово проживають на території нашої громади.
Своїм досвідом виготовлення писанок та звичаями нашого краю поділилася вчителька трудового навчання В.Б. Продан.
Учасники заходу дізналися про історію писанки, значення кольорів та візерунків, запаслися терплячістю і внутрішнім спокоєм та взялися розписувати писанки. У кожного вийшла своя, особлива, хоч і не зовсім досконала, але зроблена з любов’ю писанка.
На сьогоднішньому дійстві не було байдужих. Сподіваюся, наш захід допоміг всім оцінити скарби українського талановитого народу, зворушив душі та серця.
На Великдень люди вітаються: «Христос Воскрес!» і тричі цілуються, роздають писанки. Уперше цей звичай запровадила Марія Магдалина. І за цією гарною традицією в добрий час ми подарували всім писанки і пасочки.