Великий Боже, ми з твоєї згоди
Проходимо дорогу в Бабин Яр,
Де смертю Ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар.
Д. Павличко
Бабин Яр… Полюс нелюдськості… Наш біль… Наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту, найбільший інтернаціональний цвинтар в Україні. За два дні 29-30 вересня 1941 р. розстріляли в цьому яру 33 771 особу – практично все єврейське населення Києва. Загальна ж кількість жертв за час окупації сягнула близько 200 тисяч.
Трагедія Бабиного Яру є спільною для всіх, хто живе в Україні. Вона немає національних ознак чи терміну давності, і наш обов’язок – не лише з гідністю вшанувати пам’ять загиблих, але й не дати забути молодому поколінню, скільки крові було пролито на цій землі. Адже, лише пам’ятаючи історію, можна зрозуміти ціну справжнім цінностям – життю і свободі людини.
Напередодні 83 роковин цієї страшної трагедії, для учнів 8-11-х класів Грозинецького ліцею Топорівської сільської ради, Рябой С.Н., вчителька історії та класний керівник 9 класу зі своїми учнями, провели лінійку-реквієм «Бабин Яр: біль нашої пам’яті».
Присутніх ознайомили з одним із найтрагічніших періодів нашої історії. Учні переглянули кадри документальних хронік, фотографії окупованого нацистами Києва 1941 року та дізналися багато фактів про масові знищення єврейського населення, наприкінці заходу всі присутні заспівали молитву «Боже, великий, єдиний, нам Україну храни», хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих.
Ранок понеділка, 30 вересня, в Грозинецькому ліцеї почався у кожному класі з хвилини мовчання за невинно убитими людьми у Бабиному Яру, виконання гімну та молитви за Україну.
Такі заходи сприяють вихованню в молоді взаємоповаги, патріотизму, толерантності, міжнаціональної та міжрелігійної злагоди та порозуміння.
#ГрозинецькийЛіцей #ТопорівськаТГ #ВихованняБуковини #Пам’ятьБабиногоЯру