9 листопада − День української писемності та мови

Мово рідна, слово рідне,

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько,

А лиш камінь має…

Сидір Воробкевич

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни. В рамках проведення тижня української мови в Грозинецькому ліцеї Топорівської сільської ради було проведено ряд заходів:

  1. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. У цьому році радіодиктант – це акція єднання для українців, флешмоб поваги до нашої культури, можливість долучитися до спільної дії. З метою популяризації української мови , консолідації українського суспільства та виховання національно-патріотичної свідомості, здобувачі освіти 9-11 класів Грозинецького ліцею долучилися до написання радіодиктанту 2022.
  2. Учнівською радою організовано виставку малюнків «Наша мова калинова» (4-5 класи)
  3. Виховний захід до дня української писемності та мови провела вчитель української мови та літератури  Плаксива Тетяна Валентинівна з учнями 5 класу.
  4. Класний керівник 11 класу Гончар Мар’яна Вікторівна разом з учнями провели годину спілкування «Без мови немає народу…»
  5. Учні 10-11 класу переглянули документальний фільм «Соловей співає. Доки голос має», який досліджує проблему мовного питання в Україні – класний керівник 10 класу Продан Віта Борисівна. 
  6. Класовод Антонюк Тетяна Павлівна та учні 4-А класу запросили на відкритий урок вчителів школи, працювали за стратегіями діяльнісного навчання та критичного мислення.
  7. Лідери учнівського самоврядування та педагоги Грозинецького ліцею взяли участь у молодіжному форумі “Мова – засіб перемоги” організований Департаментом освіти і науки Чернівецької ОВА. Учасники форуму спілкувалися з фаховими спеціалістами, громадськими діячами, лідерами думок.