Архів категорії: Новини

Рух – це здорово!

Відповідно до листа Чернівецького обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту від 13.05.2024 №124/04 за ініціативи Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України по всій Україні відбувся Всеукраїнський фізкультурно-оздоровчий захід «Рух – це здорово!», присвячений Міжнародному Дню захисту дітей, з метою залучення до рухової активності та популяризації здорового способу життя до заходу долучилися учні Грозинецького ліцею Топорівської сільської ради.
Рухова активність – одне з правил здорового способу життя та умова росту й розвитку людини та дитини.
Під час екскурсії, до лісу, учні змагались командами у турнірі «Cool Games». Учасники турніру знімали відео та фото виконання фізичних вправ та естафет. Діти залишилися задоволеними, щасливими, веселими. Отримали заряд бадьорості, зміцнили своє здоров’я. Результати змагань свідчать про те, що всі діти дружать із фізкультурою і спортом. Тому бажаємо всім здоров’я та добра!
РУХ – це здорово, РУХ – це сила, а сила рухає вперед – до нових вершин, до нових висот!

#2024рухцездорово #разомпереможемо #Грозинецькийліцей #scl #ТопорівськаТГ #scl_chernivtsiregion

Відкриття табірної зміни.

Діти ознайомилися з планом та режимом роботи мовного табору, висловили свої побажання щодо його роботи. Діти обговорили назву, девіз та емблему загону. Вивчили пісню про відпочинок “Happy Campers ”, оформили стіннівку «Friends» – «Друзі» та розучували вірші та римування про літо.

Свято Останнього дзвоника

Ми живемо в історичні часи, коли у полум’ї битв народжується героїчний епос. Коли увесь світ із подивом та захопленням спостерігає за хоробрістю відважних українців, які сміливо боронять свої землі, історичні та культурні надбання,  моральні цінності,   важко здобувають свою волю та йдуть до ПЕРЕМОГИ.

  Саме зараз у травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника. Воно радісне й водночас сумне. Радісне, бо закінчився навчальний рік. Попереду — чудові літні канікули. А сумне, бо сьогодні дзвоник востаннє пролунав для наших найстарших учнів — одинадцятикласників.

Ви особливі — пам’ятайте!
Вашу юність спалила війна,
ви збудуєте іншу країну,
де розквітнуть луги і поля.
Ви станцюєте вальс Перемоги,
зачекати лиш трішки слід,
вам відкриються двері і різні дороги,
але шлях в них один:

 ДО ВОЛІ , ДО ПЕРЕМОГИ!

Декада громадянської освіти

З 13.05 по 23.05.2024 року в ліцеї відбулася декада  громадянської освіти.

Вчителем історії Мельником О.М.  було проведено семінарське заняття в 10 класі з теми «Політичні засади громадянського суспільства», відкритий урок з етики у 6 класі «Людина – найвища цінність демократичного громадянського суспільства».

Під керівництвом вчителів української мови відбувся конкурс творів, есе, рефератів для учнів 9-11 класів, на основі яких був виготовлений блок-постер “Важливість громадянської освіти в сучасному світі”.

 Учнівська рада ліцею на черговому засіданні розглянули самоврядування в ліцеї як крок до активної громадянської свідомості.

Були проведені єдині виховні години з теми «Ми – громадяни».

Учні мали можливість опрацювати матеріал з громадянської освіти в бібліотеці ліцею, де була представлена виставка книг та друкованих статей з періодичної преси. 

Тиждень безпеки дорожнього руху

Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров’я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить – і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Тому  в нашому ліцеї з 13.05.по 19.05. 2024 р. проходив тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.

З метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму класними керівниками проведено:

  •  Інформаційну хвилинку «Безпека на дорозі – безпека життя».
  • Бесіди, години класного керівника, виховні години, лекції, цільові дитячі профілактичні заходи «Дитина – пасажир», «Живи цікаво та безпечно».
  • Батьківські збори щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
  • Поновлено куточки з правил дорожнього руху, безпеки життєдіяльності.

Під час проведення вищезгаданих заходів діти повторили, узагальнили та систематизували знання про правила дорожнього руху та дорожні знаки, навчилися застосовувати свої знання в певних життєвих ситуаціях, продовжили розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення, мову, пам’ять, уміння орієнтуватися на вулицях за допомогою дорожніх знаків.

Педагог-організатор Антонюк Д.В. організувала виставку малюнків з правил дорожнього руху.

Бібліотекар  Мойсова В.В. організувала тематичну виставку в шкільній бібліотеці «Дотримуйся Правил дорожнього руху!»

В роботі з учнями були використані різноманітні форми роботи, а саме: ігрові, тренінгові технології, інтерактивні форми виховної діяльності з урахуванням вікових особливостей учнів.

Класні керівники використовують сучасні форми та методи навчання, що активізують розумову діяльність учнів, сприяють підвищенню у них інтересу до вивчення правил дорожнього руху. Змістовно пройшли позакласні виховні заходи, а саме: година спілкування-вікторина «Правила дорожнього руху» у 5-а класі (класний керівник Настас А.І. ); урок безпеки «Безпека на дорозі – безпека життя» у 6-му класі (класний керівник – Плаксива Т.В.).

Вся робота протягом тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.

День Біблії

З метою підвищення виховного простору у закладах освіти в дусі національно-патріотичного виховання на засадах християнських і загальнолюдських цінностей, в нашому ліцей , сьогодні, як і у сіх інших закладах області, було проведено день Біблії.
Біблія – Книги Книг! Її історії — цікаві і повчальні, а настанови — мудрі та корисні. Значення Святого Письма для людства — неосяжне, а його цінності здатні подолати всю несправедливість та зло у світі, якщо сповідувати їх. В цей день, здобувачі освіти нашого ліцею провели челендж «Цитую Біблію». Вчитель Основ християнської етики , разом з класними керівниками 4х- 5х класів побували на уроках в шкільній бібліотеці та дізнались про цікаві факти з Святого Письма, доєднались до онлайн-студії «Біблія у моєму житті».

День вишиванки

Народе мій, краяни і краянки!
Плекаймо паросток зелений навесні,
Нехай цвітуть – не вицвітають вишиванки
І стоголосо лине пісня, по землі.
Коли вдягаю вишиванку,
Немов в любові признаюся
Своїй країні ніжно й палко,
Вдягну і Господу молюся.
За мир та спокій в Україні!
Щоб вишивані візерунки
У долю кожної родини
Внесли приємні подарунки!

Нехай це свято зітре кордони й об’єднає українців по всьому світу. Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг!

Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.

16 травня у Грозинецькому ліцеї  відбувся День вишиванки. Дрес-кодом дня була вишиванка, і увесь ліцей замайорів  різнобарвними візерунками української вишивки.

Класним керівником  5-а класу Настас А.І. організовано та проведено виховний захід на тему: « Вишиванку одягаємо-Перемогу закликаємо !». Учні слухали цікаві вірші про вишиванку, розповідь «Як народилася вишиванка». А також мали можливість помилуватись різними вишитими виробами.      

Завершилось свято флеш-мобом «Ми любимо вишиванку», до якого долучились весь педагогічний та трудовий колективи разом із здобувачами освіти.              

Вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

Пам’ятаймо, що ми – Українці й зможемо все!

“Писанку розпиши – ЗСУ допоможи”

Народна мудрість каже: “У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки”. Кожна писанка – це ніби маленький світ. У народі здавна вірили, що тривалість і продовження традиції писанкування на землі відлякує все погане.
Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 11.08.2023 #159 “Про деякі питання національно-патріотичного виховання у закладах освіти Чернівецької області”, у рамках проведення обласної Великодньої кампанії #ПисанкаChallenge2024, у Грозинецькому ліцеї Топорівської сільської ради з 10.04 по 3.05.2024 року проводилися майстер-класи з писанкарства “Писанку розпиши – ЗСУ допоможи”, на яких учні ліцею та вихованці дошкільного підрозділу, разом із батьками, писали свої першу Великодні ПИСАНКИ та донатили на ЗСУ.
Девіз заходів “Якщо на дрони не збирати, то Великдень може і не настати.”
Зусиллями батьків та вихованців ліцею було зібрано 16000 грн. Всі донати разом з Великодніми Писанками було передано нашим захисникам на передову.
Разом до ПЕРЕМОГИ!

#ПисанкаChallenge2024 #ТопорівськаТГ #НПВБуковини #Великдень2024 #Великдень_крок_до_Перемоги

День пам’яті та примирення. День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У ці травневі дні ми згадуємо і вшановуємо усіх тих, хто віддав життя за рідну землю, самовіддано боровся на фронтах, працював в тилу. Всіх, хто день за днем наближав перемогу в Другій світовій війні.

Ми ніколи не забудемо про цю трагічну сторінку української історії і шануватимемо тих, кому завдячуємо своїм життям. 

Учні нашого ліцею шанують пам’ять про подвиг дідів-прадідів у Другій світовій війні.

Сьогодні ми згадуємо тих, хто так безупинно і героїчно боровся проти нацизму, хто не боявся дивитися в очі самій Смерті, хто йшов під кулі вночі, щоб інші могли побачити світанок, пам’ятаємо борців за незалежність України у ХХ столітті, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації.

Шануймо кожного, хто боровся  і бореться за мир у нашому світі! І пам’ятаймо це до скону, адже у воєн немає терміну придатності. Їхні наслідки – вічні. 

Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. 

З цієї нагоди в Грозинецькому ліцеї пройшли різноманітні заходи:

  • години спілкування: «1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо», «Чому горить свічка пам’яті?», «Пам’ять серця», «Ціна перемоги», «День Перемоги в моїй родині», «Пам’ять жива», «Цінуємо твій подвиг, солдате», «Погляд у минуле»
  • перегляд та обговорення відеоматеріалів: «Перемога», «Український солдат», «Схилимо голови», «Друга світова війна. Ціна перемоги»
  • відеоролик малюнків «Діти України-за МИР»
  • читання віршів до Дня пам’яті та примирення.
  • створення презентацій: «Друга Світова війна в історії мого селища», «Жива пам’ять», «Ніколи знову».
  • майстер- клас  «Маку пам’яті» 

Пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за Батьківщину, учні, педагоги,   вшанували загальношкільною хвилиною мовчання, організовано покладання квітів до обеліска воїнам Другої світової війни та воїнам, які загинули у боротьбі  з російськими окупантами: 

Коверезі Дмитру Борисовичу  та  Косташу Юрію Миколайовичу.

ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ

Традиційно щорічно в нашому ліцеї проводиться Тиждень психології, присвячений Всеукраїнському дню психолога, який відзначається 23 квітня. Метою є створення умов для формування психологічної культури дітей, батьків та педагогів, покращення психологічного мікроклімату в закладі; пізнання внутрішнього світу людини через аналіз власної діяльності та через спілкування з іншими людьми. З 22.04.2024 року по 26.04.2024 року включно проходив цікавий тиждень. Кожен день Тижня психології був присвячений конкретній темі та заходам, що допомагали ближче познайомитись з незвичайною наукою психологією, пізнати себе, цікаво та з користю провести час. Разом до перемоги????????

#СтійкістьМолоді2024 #ТиЯк #ЯкТи #ПіклуюсьПроМентальне #ЯкТиПедагог #Япсихолог #ЯкТиБуковина #МентальнеЗдоровя #ВихованняБуковини2024 #ТопорівськаТГ